9 Rīgas stāvokļi. Dzīvojamo ēku apbūves kompleksi bijušo nocietinājumu un priekšpilsētu teritorijā – Rīgas vēsturiskajā centrā 20.gadsimtā.[Oskars Redbergs]

14.11.2019. 10.00 – 12.30

Latvijas Zinātņu akadēmija

Dosimies pārgājienā, lai aplūkotu dažādus 20. gadsimta laikā īstenotus dzīvojamo ēku kompleksas apbūves kvartālus. Iesim pa Pulkveža Brieža ielu, Andreja Pumpura ielu, Elizabetes ielu, Rūpniecības ielu, Vīlandes ielu, Ausekļa ielu uc. ielām, lai aplūkotu atšķirīgus dzīvojamo ēku apbūves piemērus, kas īstenoti privātu iniciatīvu, pilsētas un valsts iniciētu dzīvokļu būvniecības programmu ietvaros.

Aplūkosim dzīvojamo ēku tipoloģijas, t.s. tās, kurās apvienotas savrup-mājas un īres nama funkcijas. Apskatīsim dažādus īres namu apbūves tipus atšķirīga apbūves blīvuma kvartālos.

Diskutēsim, vai un kāpēc, Rīgas īres nama tipoloģija ir veiksmīgi pielāgojama mūsdienu pilsētnieciskās dzīves prasībām. Padomāsim par funkcionālās un sociālās dažādības nodrošināšanu multifunkcionālas apbūves kvartālos vēsturiski un mūsdienās. Pievērsīsimies  dzīvojamo un īres namu celtniecības vēsturei un to ietekmējošajiem faktoriem. Analizēsim dzīvojamo un īres namu būvniecības procesu dažādos vēstures periodos, lai runātu par veiksmīgiem organizatoriskiem un sadarbības modeļiem starp arhitektiem, īpašniekiem, īrniekiem, kreditoriem un pilsētas pārvaldi.

Noslēgumā domāsim, kā šie piemēri varētu ietekmēt pilsētas ilgtspēju un attīstību nākotnē.

For privacy reasons Google Maps needs your permission to be loaded.
I Accept

Oskars Redbergs
Oskars Redbergs ir arhitekts, izglītības inovators un kurators. Viņa galvenais pētnieciskais fokuss ir pilsētu transformāciju analīze. Viņš ieguvis arhitektūras maģistra grādu Rīgas Tehniskajā universitātē, mākslas maģistra grādu arhitektūrā Frankfurtes pie Mainas mākslas akadēmijā (Städelschule). 2010. gadā dibinājis un līdz 2015. gadam vadījis Rīgas Jauno arhitektūras skolu RISEBA augstskolā. No 2013. līdz 2015. gadam bijis Eiropas Centrālās Bankas Eiropas Kultūras dienu ceļojošās izstādes “9 Conditions of Riga. Regeneration and transformation of the City Urban Environment and Architecture” kurators un vadītājs. 2018. gadā ieguvis inženierzinātņu doktora grādu arhitektūrā un ar izcilību aizstāvējis doktora disertāciju Brandenburgas Tehnoloģiju universitātē, UNESCO pasaules kultūras mantojuma aizsardzības programmā. Pētījums nosaukums “Pasaules mantojuma vietā –Rīgas vēsturiskā centra teritorijā kopš 1997. gada realizēto vēsturiskās pilsētbūvnieciskās struktūras un arhitektūras transformācijas projektu izvērtējums”.

10:00 -12:30 Pirmais ekskursiju cikls

Rīgas kvartāls. Kompleksa mājokļu apbūve Rīgā

Artis Zvirgzdiņš

Lasīt vairāk

Dažādo savas atmiņas! Padomā par Pļavniekiem!

Aleksandrs Feļtins

Lasīt vairāk

Deviņi Rīgas stāvokļi

Oskars Redbergs

Lasīt vairāk

13:00 -14:30 Otrais ekskursiju cikls

Eksperimentālās lielpaneļu ēkas Rīgā

Evelīna Ozola

Lasīt vairāk

Ekonomiskais mājoklis Rīgā
20. gadsimta sākumā

Ivita Ose

Lasīt vairāk

Koka mājoklis Rīgā
19. un 20. gs.
mijas periodā

Inga Karlštrēma

Lasīt vairāk

Konferenci atbalsta:

Rīgas pašvaldība
Rīgas enerģētikas aģentūra
Innovate
Horizon 2020