Dažādo savas atmiņas! Padomā par Pļavniekiem!
[Aleksandrs Feļtins]

14.11.2019. 10.00 – 12.30

Latvijas Zinātņu akadēmija

Mikrorajons Pļavnieki-2 ir viens no arhitektoniski interesantākajiem Rīgas mājokļu būvniecības piemēriem. Tā arhitektūra ir veidota vairākos līmeņos: artikulēto formu un struktūru mikrorajona, ēku ansambļa un ēku grupu līmenī. Neskatoties uz to, šī vieta tika stigmatizēta, dažādas sociālās problēmas parādījās 20. gadsimta deviņdesmitajos gados, kā arī sākotnējā arhitektūra kļuva nefunkcionāla mūsdienu kontekstā. Papildus tam mikrorajoni bieži vien minēti daudzskaitlī kā absolūti homogēnas un vienādas apkaimes gan Rīgā, gan citur Eiropā. Ekskursijas nodoms ir atklāt Pļavnieku arhitektonisko daudzveidību un mēģināt revalorizēt to pilsētbūvnieciskās vērtības.

Ekskursija sāksies mikrorajona iekšienē, Jasmuižas ielas rotaļu laukumā, tālāk tiks iziets aplis pa Pļavniekiem-2, dažādiem tā centriem un citām vietām, ieiets Pļavniekos-1, un atpakaļ uz sākuma punktu. Par sākuma punktu izvēlēta dzīvojamās mājas ieeja, lai ekskursija būtu it kā iedzīvotāja ikdienas maršruts un mikrorajona pieredze. Tajā ekskursijas dalībniekiem būs iespēja pieredzēt arhitektūras kompozīcijas variācijas, kurās mīsies atvērtas ielas un noslēgti pagalmi. Visbeidzot tiks pieredzēta pakāpeniska publiskās telpas attīstība, sekojot iedomātai bultai no katra mājokļa uz “āru”.

For privacy reasons Google Maps needs your permission to be loaded.
I Accept

Aleksandrs Feļtins
Pilsētbūvnieks un arhitekts, izglītību ieguvis Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētbūvniecības fakultātē, kā arī Delftas Tehniskajā universitātē, kuru pabeidza ar maģistra grādu urbānismā. Pēc studijām strādājis Rīgas pilsētas arhitekta birojā, patlaban ir pašnodarbināts eksperts pilsētplānošanas un arhitektūras jomā. Aleksandra pētnieciskās un profesionālās intereses saistītas ar pēckara dzīvokļu kvartāliem jeb mikrorajoniem. Tematiskais fokuss ir uz ilgtspējīgu to transformāciju, ņemot vērā esošās vērtības un nākotnes izaicinājumus.anas uzņēmumu.

 

 

10:00 -12:30 Pirmais ekskursiju cikls

Rīgas kvartāls. Kompleksa mājokļu apbūve Rīgā

Artis Zvirgzdiņš

Lasīt vairāk

Dažādo savas atmiņas! Padomā par Pļavniekiem!

Aleksandrs Feļtins

Lasīt vairāk

Deviņi Rīgas stāvokļi

Oskars Redbergs

Lasīt vairāk

13:00 -14:30 Otrais ekskursiju cikls

Eksperimentālās lielpaneļu ēkas Rīgā

Evelīna Ozola

Lasīt vairāk

Ekonomiskais mājoklis Rīgā
20. gadsimta sākumā

Ivita Ose

Lasīt vairāk

Koka mājoklis Rīgā
19. un 20. gs.
mijas periodā

Inga Karlštrēma

Lasīt vairāk

Konferenci atbalsta:

Rīgas pašvaldība
Rīgas enerģētikas aģentūra
Innovate
Horizon 2020